лого Катерина Зубов

עורך דין פשיטות רגל

קטרינה זובוב
русскоязычный адвокат в Израиле - Катерина Зубов
עורך דין קטרינה זובוב

עורך דין פשיטת רגל
- ליווי מקצועי

הגנה על זכויותיכם

פשיטת רגל מתייחסת להליכים של חייב פרטי שנפתחו לפני ה- 15 בספטמבר 2019. בעקבות הרפורמה בהליכים, שמם שונה ל»חדלות פירעון ושיקום כלכלי». כאמור, הליכים שנפתחו לפני הכניסה של חוק חדלות פירעון לתוקף, ינוהלו על פי החקיקה הישנה.

פשיטת רגל וחדלות פירעון הם תהליכים מורכבים הן מבחינה משפטית והן מבחינה רגשית. זהו הליך שמשפיע גם על החייב וגם על הנושים שלו, ולכן חשוב לקחת בחשבון את מכלול השיקולים בעת הכניסה אליו וההתנהלות בו. חשוב שתקחו עורך דין מנוסה שילווה אתכם בתהליך. עורכת הדין קטרינה זובוב היא מקצוענית בעלת ניסיון רב בתחום ותלווה אתכם עד לקבלת הפטר.

Katarina Zubov - logo

לקביעת ייעוץ , ​​אנא צרו קשר:

היתרונות שלנו

מאות לקוחות מרוצים

מאות ההמלצות מלקוחותינו אומרות הכל!

אנו עובדים בצוות של עורכי הדין הטובים ביותר

בנוסף, כדי לספק ללקוחותינו שירות איכותי, אנו משתפים פעולה עם משרדי רואי חשבון מובילים המתמחים בנושא מסים.

התיק שלכם הוא הדבר העיקרי עבורנו

אחריות אישית לניהול התיק שלכם עד לסיומו. התיק שלכם לא יועבר למתווכים, שותפים ומומחים של צד שלישי ללא ידיעתכם.

מהו הליך פשיטת רגל?

הליך פשיטת רגל מטרתו להסדיר את פירעון החוב של אדם או חברה לנושים. מדובר במצב שהחייב אינו יכול לפרוע עוד את חובותיו, בין שמועד הפרעון הגיע או שהוא עתידי. בעבר המונח פשיטת רגל היה בשימוש, ועם כניסתו לתוקף של חוק חדלות פירעון ושיקום כלכלי נעשו מספר שינויים מהותיים בהליך.

מושגים שכדאי להכיר

(רלוונטיים להליכים שפתיחתם קרתה לפני 15.9.19)

מעשה פשיטת רגל — מעשי פשיטת רגל כוללים הצהרות או פעולות של החייב שמלמדות על חוסר יכולתו לשלם את חובו, העברת נכסים במרמה וכן התחמקות של החייב מנושיו.

צו כינוס נכסים — לאחר הגשת בקשה לפתיחה בהליכי פשיטת רגל על ידי נושים או על ידי החייב, בית המשפט רשאי להוציא צו כינוס להגנת הנכסים של החייב. בשלב זה הנכסים עוברים להיות תחת פיקוח של הכונס הרשמי. 

עיכוב הליכים — יחד עם מתן צו כינוס נכסים על ידי בית המשפט, ניתנת גם הוראה לעיכוב הליכים. המשמעות של העיכוב היא שנושיו של החייב אינם יכולים לפעול באופן עצמאי לגביית החוב. במקרה הצורך, ניתן להגיש בקשה לעיכוב הליכים גם לפני מתן צו כינוס נכסים.

אסיפת נושים — פגישה הכוללת את כלל הנושים של חייב הנמצא בפשיטת רגל. במסגרת אסיפה זו ניתן לקבל החלטות מגוונות בנוגע להסדר ולפשיטת הרגל. כך למשל- לדחות או לקבל את הצעות ההסדר, להכריז על האדם החייב כפושט רגל ועוד. אסיפת הנושים מכונסת על ידי הכונס הרשמי. על מנת לכנסה יש להציג בקשה של החייב או הנושה, או הוראה של בית המשפט, או יוזמה של בעל תפקיד אחר.

ישנם מושגים משפטיים רבים סביב הנושא של פשיטת רגל שתיתקלו בהם במהלך הדרך. על מנת לוודא שתיישמו כראוי את החוקים והמגבלות שמוטלות עליכם, ותעמדו בדרישות, רצוי לנצל את זכאותכם לליווי של עורך דין שיוכל להסביר ולתווך לכם את המשמעויות השונות.

עורך דין פשיטות רגל - מהו הליך פשיטת רגל - קטרינה זובוב

לשירותכם - עורכת דין קטרינה זובוב

אם אתם זקוקים לייעוץ בנושא ספציפי כלשהו, ​​אנא צרו קשר:

לקוחות

מספרים

עו"ד קטרינה זובוב

תודה רבה על העבודה, תשומת הלב, המיומנות, הסבלנות. אנחנו עצמנו כנראה היינו מוותרים. אבל שמרת על הכל, שוב תודה. אנחנו מוכנים לצעוד איתך ביחד, רק בפרויקטים חיוביים יותר. בהצלחה

עו"ד קטרינה שימחה אותי מאוד היום כשסיימה תיק שעורכי דין אחרים הרימו ידיים מעליו. היא פשוט קסומה!!! אני מודה לה בכל ליבי!!! תודה רבה! בהצלחה לך בכל מאמציך! את פשוט חכמה ברמות אל!!!

תודה רבה, את מומחית ומאוד מוכשרת. אני בהחלט אצור איתך קשר בפעם הבאה ואמליץ עליך לחברים. בהצלחה במשימתך הקשה!

עורך דין פשיטות רגל - מהן המגבלות שמטיל הליך פשיטת רגל - קטרינה זובוב

מהן המגבלות שמטיל הליך פשיטת רגל?

הליך פשיטת רגל כולל מספר מגבלות על החייב, על מנת לוודא שיחזיר את החלק שנקבע מחובו במהירות האפשרית לנושיו. לכן הוא כולל מגבלות כמו:

 • מגבלות המוטלות על ניהול חשבון בנק
 • מגבלות על שימוש בצ’קים וכרטיסי אשראי
 • הגבלה על הקמה של תאגידים
 • מגבלה על עיסוק בתחומים מסויימים

ועוד

מהות ההגבלות ומשכן, מפורטות בחוק. כמו גם התנאים הנדרשים להסרתן. אם כן, חלק מההגבלות ניתן לצמצם או לבטל, ועורכת הדין קטרינה זובוב תוכל לייעץ ולסייע לכם בכך. פנו אליה עוד היום לקבלת ייעוץ מסודר.

למה המדינה שינתה את החוק?

המטרה של המדינה היא לסייע לאנשים שנכנסו בתמימות להליך של חובות שאינם יכולים לפרוע. זאת מתוך המטרה שיוכלו לנהל חיי מסחר תקינים ויתחילו מחדש. כלל ההסתכלות על החייב עברה שינוי, מאדם שחייב כספים לאדם שיש לסייע לו ולהשתקם וכתוצאה מכך כלל התיקונים והסעיפים שנוספו נועדו לתמוך בגישה הזו.

מהם השלבים בהליך פשיטת רגל וחדלות פירעון

בהליכים יש מספר שלבים עיקריים:

 1. לפני הפתיחה בהליכים — בשלבים אלה יש ניסיון להגיע להסדר עם הנושים או לפשרה. בשלב זה ניתן להגיש בקשה לעיכוב הליכים. אם שלב זה לא מצליח עוברים לשלב הבא.
 2. בקשת הפתיחה בהליכים — החייב עצמו או הנושים שלו יכולים להגיש את הבקשה.
 3. חקירת המצב הכלכלי של החייב.
 4. החלטה על מתן צו לפתיחת הליכים — באם הוחלט יינתן הצו שכולל את כל ההנחיות בהתאם לסיטואציה. במסגרת הצו ינתן צו כינוס נכסים.
 5. תקופת ביניים בה נפרע חלק מן החוב בהתאם לצו. נכסי החייב ימומשו על מנת לחלק את חובותיו בין הנושים השונים.
 6. בקשת הצו לשיקום כלכלי והפטר.
 7. קבלת ההפטר הסופי ותחילת חיים כלכליים כדף חדש.

על מנת להבין איך השלבים השונים ישפיעו על מצבכם ואיך כדאי להתנהל במהלכם- פנו בהקדם לייעוץ משפטי עם עורכת הדין קטרינה זובוב.

חדלות פירעון ופשיטת רגל- ההבדלים בין החוקים

 

פשיטת רגל

חדלות פירעון ושיקום כלכלי

התקופות הרלוונטיות לפי פתיחת התיק

לפני ה- 15 בספטמבר 2019

אחרי ה- 15 בספטמבר 2019

משך זמן של ההליך

אין הגבלת משך זמן להליך- הוא יכול להתנהל במשך שנים רבות

קצוב בזמן- הגדרה לתקופה של 4 שנים למעט מקרים מסוימים שיכולים לקבל הארכה

ההבדל בתפיסות

רואים בחייב רק אדם שחייב כסף

רואים בחייב אדם שיש לסייע לו להשתקם כלכלית

למי רלוונטי

לחייב פרטי. במקרה של חברות- פועלים לפי פקודת החברות

גם לחברות ותאגידים וגם לאנשים פרטיים

עורך דין פשיטות רגל - נושא חדלות פירעון ופשיטת רגל - ההבדלים בין החוקים - קטרינה זובוב

לשירותכם - עורכת דין קטרינה זובוב

:אם אתם זקוקים לייעוץ בנושא ספציפי כלשהו, ​​אנא צרו קשר
עורך דין פשיטות רגל קטרינה זובוב עונה על שאלות

עורך דין פשיטת רגל
קטרינה זובוב עונה על שאלות

לא. החוק קבע קריטריונים ברורים שיש להציג עמידה בהם והם נבחנים לעומק לפני פתיחת התהליך. לא כל הבקשות שמוגשות מאושרות, ולכן אם ברצונכם לוודא כי אתם עומדים בקריטריונים ולהגיש את הבקשה באופן מקצועי- חשוב שתיקחו ליווי של עורך דין.

לא, ישנם חייבים רבים שמתנהלים ללא ליווי. עם זאת צריך לקחת בחשבון שנגד רבים מהם נפתחים תיקים נוספים בזמן הזה וכן הם לא תמיד ממצים את זכויותיהם.

בנוסף, הפרת ההנחיות במהלך התהליך בין אם במודע או בשוגג, עלולה להוות עבירה פלילית ולכן יש בה סיכון גדול במיוחד. אם אתם רוצים למצות את זכויותיכם, ולפעול באופן שישרת את האינטרסים שלכם על הצד הטוב ביותר- היעזרו בעורך דין לפשיטת רגל וחדלות פירעון.

ככל שהוטלו עליך מגבלות ותרצה לדעת איך להסיר או לבטל אותן, חשוב לפנות לעורך דין שיוכל לסייע לך בתחום. כמו כן, אם תרצו לחסוך זמן בלמידת הזכויות והחובות שלכם, בחינת תקדימים שדומים למצבכם והתייעצויות עם אנשים מרובים- רצוי שתיקחו עורך דין שיחסוך לכם את הזמן והאנרגיה האלו ויסייע לכם לקבל החלטה במהירות.

יתר על כן, עורך דין פשיטת רגל יכול לסייע גם לפני ההכרזה עצמה, בפריסת הסדר חוב מול הנושים על מנת לסייע לכם להשתקם כלכלית במהירות האפשרית.

עורך דין פשיטת רגל בקיא לא רק בחובות אלא גם בזכויות. הוא יודע למי לפנות בכל שלב של התהליך ולכן יעשה זאת בזריזות. כמו כן, הוא יכול לבחון את מצבכם הכלכלי ולסייע לכם במשא ומתן מול הנושים על מנת להגיע להסדר במהירות ולשמור על האינטרסים שלכם.

בנוסף, הוא יסייע לכם לוודא שאתם עומדים בכל הדרישות וילווה אתכם בהליך השיקום והחזרת החובות עד לקבלת הפטר (פטור מחובות) ותחילת דרך חדשה.

אין מקרה של פשיטת רגל שדומה למשנהו- חלקם יכולים להיפתר בקלות באופן ישיר מול הנושים, בעוד חלקם כוללים מורכבות רבה ואיסוף ושחזור של מסמכים מגופים שונים.

לכן, על מנת להבין את מורכבות התיק שלכם ואת העלות הצפויה, עליכם להתייעץ עם עורך דין פשיטת רגל כמו קטרינה זובוב שתסייע לכם לבנות את ההצהרה, להרכיב את הראיות ותלווה אתכם דרך הגשת הבקשה ועד לשיקום הפיננסי המיוחל.

נושאים בעמוד:
Перейти к содержимому