лого Катерина Зубов

עורך דין חדלות פירעון

קטרינה זובוב
русскоязычный адвокат в Израиле - Катерина Зубов
עורך דין קטרינה זובוב

עורך דין חדלות פירעון
- ליווי מקצועי

הגנה על זכויותיכם

חדלות פירעון היא בעצם פשיטת רגל. מצב כלכלי של אדם שיש לו חוב שאינו יכול לשלמו בזמן. הדבר תקף גם אם מועד התשלום הוא בהווה וגם אם מדובר במועד תשלום מאוחר יותר. לחילופין זה יכול להיות בגלל שסכום החובות שלו, גבוה מהשווי של נכסיו- בכספים וברכוש.

במצב של חדלות פירעון פנייה לעורך דין חדלות פירעון יכולה לסייע לכם להגיש בקשות רלוונטיות ולפנות לשיקום כלכלי בהקדם. רוצים להתייעץ? פנו לעורכת דין קטרינה זובוב עוד היום.

Katarina Zubov - logo

לקביעת ייעוץ , ​​אנא צרו קשר:

היתרונות שלנו

מאות לקוחות מרוצים

מאות ההמלצות מלקוחותינו אומרות הכל!

אנו עובדים בצוות של עורכי הדין הטובים ביותר

בנוסף, כדי לספק ללקוחותינו שירות איכותי, אנו משתפים פעולה עם משרדי רואי חשבון מובילים המתמחים בנושא מסים.

התיק שלכם הוא הדבר העיקרי עבורנו

אחריות אישית לניהול התיק שלכם עד לסיומו. התיק שלכם לא יועבר למתווכים, שותפים ומומחים של צד שלישי ללא ידיעתכם.

עורך דין חדלות פירעון - עורך דין קטרינה זובוב

מי יכול לבקש לפתוח בחדלות פירעון?

הליכי חדלות פירעון יכולים להיפתח על ידי החייב עצמו, אך גם על ידי הנושה (האדם שחייבים לו כסף). הפתיחה, כאמור, נעשית במידה והחייב לא יכול לשלם את החובות שלו (עכשיו או בעתיד), או שמלכתחילה הסכום שלהם גבוה מהסכום של הנכסים שבידיו (רכוש, כספים, זכויות ועוד).

להליך חדלות פירעון יש סף כניסה שמבחין בין חברות לאנשים פרטיים. נכון לשנת 2024 הסף עומד על של כ- 50 אלף ₪ באנשים פרטיים ו-75 אלף ₪ בחברות.

מיהן הדמויות שחייב להכיר בהקשר לחדלות פירעון?

חייב - חייב הוא אדם פרטי או לחילופין עוסק פטור או עוסק מורשה שחייב כספים או רכוש לנושים. עליו לעמוד בכל התנאים הבאים:

  • כבר נמצא במצב של חדלות פירעון או עלול להימצא במצב זה.
  • סכום חובותיו המוצהרים עולה על המוגדר בחוק (נכון לשנת 2024 הסכום עומד על 55,542.43 ₪)
  • בעל זיקה לישראל באחד או יותר מהתנאים האלו: מרכז חייו נמצא בישראל, יש בבעלותו נכס/ים בישראל, יש עסק/ים בניהולו בישראל.

נושה - נושה הוא עוסק מורשה או פטור או לחילופין אדם פרטי שחייבים לו רכוש או כסף. הדבר רלוונטי גם אם מדובר בחוב עתידי. בנושים קיימים מספר סוגים:

נושה מובטח- נושה שיש לו בטוחה (שיעבוד) על מנת להבטיח שיוכלו לקבל את החוב בחזרה. כך למשל, בנק שנותן משכנתא הוא נושה מובטח, כיוון שהדירה משועבדת לשם כך.

נושה בדין קדימה - בין נושים אלו יש סדר עדיפויות בפריעת החוב בהתאם לסדר הבא:

  • חוב שכר — החוב הראשון שיש לפדות הוא שכר שמגיע לעובדים על התקופה שקדמה להגשת הבקשה לצו לפתיחה בהליכי חדלות פירעון ופיצויי פיטורים.
  • חוב של כסף שנוכה משכר העובדים עבור ביטוח לאומי ומס הכנסה, אך לא הועברו למוסד לביטוח לאומי ולרשות המיסים.
  • מזונות — חוב מזונות בהתאם לפסק דין שמועד פרעונו היה לפני קבלת הצו לפתיחה בהליכי חדלות פירעון.
  • חוב מע»מ לרשות המיסים שהצטבר ב-12 החודשים לפני שניתן הצו לפתיחת הליכי חדלות פירעון.
  • חובות בתשלומי דמי ביטוח לאומי, תשלומי מס לרשות המיסים ותשלומי ארנונה לרשות המקומית, בהתאם להסכם הפריסה.

שאר הנושים — נושים שאינם מובטחים או בדין קדימה.

הסדר של פריעת החוב הוא עדיפות ראשונה לפריעת החוב מול הנושים המובטחים, לאחר מכן לנושים בדין קדימה ורק לאחר מכן לשאר הנושים.

נאמן — אדם (בד»כ עורך דין מנוסה בתחום של הליכי חדלות פירעון ופשיטת רגל) שממונה ע»י הרשות האחראית על ניהול ההליכים. במסגרת תפקידו הוא בין היתר בודק את המצב הכלכלי של החייב, מכריע בתביעות החוב שמוגשות על ידי הנושים, ואחראי ליישום הצו לשיקום כלכלי. תפקידו מסתיים עם קבלת ההפטר (פטור מהחובות).

לשירותכם - עורכת דין קטרינה זובוב

אם אתם זקוקים לייעוץ בנושא ספציפי כלשהו, ​​אנא צרו קשר:

לקוחות

מספרים

עו"ד קטרינה זובוב

בתהליך העבודה עם עו"ד קטרינה השתכנעתי בכישוריה הגבוהים, מה שאפשר לה לפתור בהצלחה בעיות מכל סוג שהוא. הערכתי מאוד גם את התכונות האנושיות ואת ההיענות, האדיבות והרצון לעזור לאנשים. קטרינה אוהבת את העבודה שלה, וזה המפתח להצלחה. תודה על עזרתך. בהצלחה!!!!!!!!!!!!

עורך דין טוב, אשת מקצוע בתחומה, אדם מאוד מצפוני ואוהד.

היא בולטת מאוד בהשוואה לעורכי דין אחרים שפגשתי. יצרתי קשר בנושאים שונים, גדולים וקטנים, כבר די הרבה זמן. עו"ד קטרינה מובחנת בתשומת הלב הגבוהה שלה לפרטים והתמדה בהשגת מטרות קשות. אני שמח שפעם המליצו לי עליה, היא עזרה לי יותר מפעם אחת. אני ממליץ עליה בחום, היא עושה את העבודה בצורה מושלמת!

מושגים טכניים שחייב להכיר בהקשר לחדלות פירעון

  • קופת נשייה- מונח שבא לתאר מעין קופה אליה מופקדים הכספים במסגרת הליכי חדלות פירעון. קופת הנשייה מנוהלת על ידי הנאמן והוא אחראי לחלוקת הכספים ממנה לנושים של החייב.
  • הפטר- פטור שהחייב מקבל משאר החובות, על מנת שיוכל להתחיל בדף חדש בחייו הכלכליים.

מה אפשר לעשות אם יש לך חוב שאין ביכולתך לפרוע?

הליכי חדלות פירעון ושיקום כלכלי מאפשרים לחייבים ולנושים תהליך במסגרתו מוחזרים חלק מהחובות ובסיום החלק הזה, החייב יוכל לקבל הפטר שהוא פטור משאר החובות, ובכך להתחיל דף חדש בחייו הכלכליים.

כמו כן, ניתן להגיש בקשה לעיכוב או ביטול הליכים במידה ומדובר בנושה שאינו מובטח. הדבר יאפשר לעבוד בשיתוף פעולה עם הנושה או כל גוף אחר על מנת להגיע להסדר חוב הוגן. ייצוג איכותי יאפשר לכם להגיע להסדר חוב שייטיב עמכם, יצמצם אותו ויפרוס אותו בצורה נוחה כך שתוכלו לחיות בכבוד לאורך התקופה. 

כולם רוצים וראויים להזדמנות להתחיל מחדש, אך הרבה אנשים פוחדים מהבירוקרטיה הכרוכה בכך ומההתעסקות מול גופים ממשלתיים שונים בתהליך.

לכן הפתרון הכי טוב הוא לפנות לעורך דין חדלות פירעון, שיוכל ללוות אתכם בקבלת ההחלטה, לסייע לכם בהגשת המסמכים לבקשה לצמצום החוב ולקבלת הפטר (פטור משאר החוב) ולחסוך לכם כאב ראש וזמן יקר.

עורך דין חדלות פירעון - מושגים טכניים שחייב להכיר בהקשר לחדלות פירעון - עורך דין קטרינה זובוב

לשירותכם - עורכת דין קטרינה זובוב

:אם אתם זקוקים לייעוץ בנושא ספציפי כלשהו, ​​אנא צרו קשר
עורך דין חדלות פירעון קטרינה זובוב - עונה על שאלות

עורך דין חדלות פירעון
קטרינה זובוב עונה על שאלות

כן, אם אתם אינכם חוששים מנבכי הבירוקרטיה והעבודה מול גורמים ממשלתיים, ניתן לעשות זאת לבד.

עם זאת, עליכם לפעול במהירות ובאופן מדוייק, שכן עליכם לפנות לגורם הרלוונטי שאחראי על ההליכים בהתאם לסכום החובות המתעדכן מדיי שנה. כמו כן, עליכם לוודא שהבקשה הוגשה בתום לב על מנת להימנע מביטול ההליכים, חיוב בהוצאות נוספות ואף מעבירה פלילית. לכן, מומלץ לכל הפחות להתייעץ עם עורך דין חדלות פירעון.

חשוב לבחור עורך דין מומלץ לחדלות פירעון, שיש עליו המלצות לאורך שנים, על סגירת תיקים ושיקום כלכלי. ניסיון מתבטא גם בהיכרות עם תקדימים שונים וכן בקיאות בהסדרים ובשינויים בחוק לאורך השנים.

ככל שעורך הדין מנוסה יותר, כך דרך העבודה שלו מול הרשויות ומולכם תהיה יעילה ומהירה יותר, ההמלצות שלו תהיינה רלוונטיות יותר והתוצאה תיטיב עמכם. לעורכת הדין קטרינה זובוב יש ניסיון רב והמלצות מלקוחות ולכן רצוי לפנות אליה בהקדם.

כל עורך דין מנוסה לחדלות פירעון יגיד לכם שכמה שיותר מוקדם- כך עדיף. ההתנהלות הבירוקרטית בפתיחת ההגשה עשויה לקחת זמן, בחלק מהמקרים היא אפשרית באופן מקוון ובחלק צריך להגיע פיזית, ועל כן רצוי להיערך לכך מספיק זמן מראש.

כן, בהתאם לחוק, תהליך השיקום של החייב מוגבל לארבע שנים לכל היותר. בסיומן, החייב יקבל הפטר שיאפשר לו לחזור לחיים כלכליים שגרתיים ללא החובות. במקרים מסויימים בית המשפט יכול להאריך את התקופה.

הליווי בתהליך זה הוא דינאמי ומשתנה בהתאם למורכבות התיק שלכם ולגורמים המעורבים בו. עורך דין יוכל לתת לכם ייעוץ לאחר שיבחן את כלל הנתונים, זהות הנושים, גובה החוב, גובה ההכנסות שלכם ועוד.

 עם זאת, זהו לא נושא שרצוי לחסוך בו- שירות איכותי יכול לחסוך לכם זמן וכסף רב, לסייע משמעותית בצמצום החוב ולהחזיר אתכם לחיים כלכליים שפויים בהקדם. אל תחסכו בליווי צמוד ואיכותי.

מטרת החוק של חדלות פירעון ושיקום כלכלי הוא לשקם ולהחזיר את החייב (האדם או החברה) למצב של פרעון החוב או חלק ממנו, כך שיוכלו להמשיך את חייהם הכלכליים באופן מאוזן ונכון.

נושאים בעמוד:
Перейти к содержимому